Domaine Alary Cairanne Rouge L’Estevenas
145,00 zł z VAT
Cairanne Rouge L’Estevenas od Domaine Alary to wytrawne czerwone wino z apelacji Cairanne w południowej Dolinie Rodanu. Powstaje z odmian Grenache i Syrah. Dlatego łączy dojrzały owoc, przyprawową głębię oraz elegancką strukturę. To francuskie czerwone wino dla osób, które lubią pełniejszy, miękki i południowy styl.
2 w magazynie
Opis
Cairanne Rouge L’Estevenas od Domaine Alary to wytrawne czerwone wino z apelacji Cairanne w południowej Dolinie Rodanu. Powstaje z odmian Grenache i Syrah. Dlatego łączy dojrzały owoc, przyprawową głębię oraz elegancką strukturę. To francuskie czerwone wino dla osób, które lubią pełniejszy, miękki i południowy styl.
L’Estevenas pokazuje bardziej złożoną stronę apelacji Cairanne. Grenache wnosi do wina soczystość, miękkość i wrażenie dojrzałości. Z kolei Syrah dodaje pikantności, ciemniejszych aromatów oraz mocniejszej ramy tanicznej. Dzięki temu całość jest bogata, aromatyczna i bardzo dobra do jedzenia.
Cairanne Rouge L’Estevenas – styl i aromaty
Nos jest intensywny i wyrazisty. Pojawia się charakterystyczna nuta czarnej oliwki oraz lukrecji. Następnie dochodzą akcenty mokki, czekolady i przypraw. Ponadto aromat ma głębię, ale pozostaje elegancki i dobrze uporządkowany.
W ustach wino jest miękkie, pełne i lekko słodkawe w odczuciu dojrzałego owocu. Jednocześnie zachowuje wyraźną strukturę. Taniny są dobrze zbudowane, jednak nie dominują całości. W rezultacie finisz jest długi, ciemny, przyprawowy i przyjemnie aksamitny.
To wino dobrze sprawdzi się przy kuchni południowej. Ma wystarczająco dużo intensywności, aby połączyć się z daniami z grilla, pieczonymi warzywami i mięsem doprawionym ziołami. Szczególnie dobrze pokazuje swój charakter wtedy, gdy potrawa ma aromat rozmarynu, tymianku, oliwy, pieczenia albo delikatnego dymu.
Z czym podawać czerwone wino z Cairanne?
- grillowana cielęcina i cielęcina z ziołami,
- jagnięcina z przyprawami prowansalskimi,
- warzywa grillowane lub pieczone w oliwie,
- dania z rozmarynem, tymiankiem i ziołami prowansalskimi,
- wołowina z rusztu, pieczenie i dojrzewające sery.
Wino najlepiej podawać w większym kieliszku do czerwonego wina. Warto je także lekko schłodzić, aby podkreślić świeżość owocu i uporządkować taniny. Ponadto krótki kontakt z powietrzem pomoże otworzyć nuty oliwki, mokki, czekolady i przypraw.
Domaine Alary L’Estevenas będzie dobrym wyborem dla miłośników czerwonych win z Doliny Rodanu. To etykieta pełna, aromatyczna i gastronomiczna. Jednocześnie pozostaje miękka, harmonijna i bardzo przyjemna przy stole. Sprawdzi się zarówno do eleganckiej kolacji, jak i do dań południowych podanych w swobodnym stylu.
